Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Extraliga RPM spoje Praha

OSTRA TENISOVÁ EXTRALIGA 2023

V Extralize jsme hráli důstojnou roli

Ve středočeských Říčanech jsme se opět zúčastnili dalšího ročníku Ostra Tenisové extraligy. Jako loňští finalisté jsme byli nasazeni přímo do semifinálové skupiny a vyhnuli jsme se předkolu. Prvním hracím dnem tak byl pátek, kdy jsme vyzvali tým pražské Sparty. Utkání mělo podobný průběh jak loňský duel. Sparta šla do rychlého vedení 3:0, když Jana Vánik nestačila na Barboru Palicovou, Jirka Jeníček dostal lekci od Jakuba Nicoda a Roman Jebavý ukázal, že ve dvouhře už má nejlepší léta za sebou, o 10 let mladší Rikl mu povolil pouhé čtyři hry. K obratu zavelila Jesika Malečková, když po dlouhé pauze nastoupila k ostrému zápasu proti Dominice Šalkové. Po více než dvou hodinách vyhrála 7:6 ve třetím setu. Bodoval i Matěj Vocel, který vyhrál dva tiebreaky proti Hynkovi Bartoňovi. Nezklamala ani letošní týmová jednička Petr Nouza, když jistým servisem a přesnými voleji pokořil Krumicha 2:0 na sety. Za stavu 3:3 se šlo na čtyřhry. V dámské jsme zažili nemilé překvapení, když favorizované Malečková s Kolodziejovou nestačili na Valentovou se Šalkovou. Na 4:4 vyrovnal Nouza s Jeníčkem, rozhodující bod byl tak na duelu Jebavý, Vocel proti Riklovi s Bartoněm. V prvním setu si naši hráči jednou prohráli servis a ztratili tím sadu 4:6, v druhém setu vedli již 5:2 a 40:0, ale ani to nestačilo, aby se šlo do rozhodující sady. Sparťani vyhráli 6:4 a 7:6 a vrátili nám tak loňskou porážku. 

Druhý den Sparta jednoznačně přehrála Štvanici 5:1 a tak nás v neděli čekal duel o 2.místo ve skupině proti týmu z pražské Štvanice. 
Proti Štvanici dostali šanci i mladí talenti vypůjčeni z jiných klubů. Denis Peták posbíral důležité zkušenosti, ale na Holanďana Selse uhrál jen tři hry. Opakem bylo nasazení Laury Samsonové. Čtvrtá juniorka světa získala náš úvodní bod, když snad přehrála Šmejkalovou. Druhý bod přidala Jesika Malečková, která vyprovodila z kurtu Denisu Hindovou. Překvapení měl na raketě Jiří Jeníček, který vyhrál úvodní sadu nad Barnatem 6:4, ale v druhém setu chybělo kousek toho štěstíčka, ve třetí už vládnul štvanický hráč. Vyrovnal Matěj Vocel, když ve třech setech byl lepší než Forejtek. Na 3:3 po dvouhrách srovnal štvanický Rakušan Rodionov, když ve dvou vyrovnaných setech pokořil Petra Nouzu. Utkání musely rozhodnout čtyřhry. V těch byli bohužel šťastnější štvaničtí. Malečková s Kolodziejovou podlehly Vondroušové s Krajíčkovou 4:10 v závěrečném match tiebreaku, na 4:4 vyrovnal Jeníček s Nouzou a celé utkání vrcholil třetím setem mezi Jebavým s Vocelem a Barnatem s Forejtkem. Štěstí stálo opět na straně ostrovanů a poměrem 10:6 urvali pátý bod.

Děkujeme všem hráčům i divákům, co si našli cestu do Říčan a podporovali náš klub! 
 

 EXTRALIGA 2023EXTRALIGA 2022


Vážení diváci a příznivci tenisu, dovolte mi představit Vám extraligový tenisový klub RPM Spoje Praha. Jsme nástupnickým klubem RPM Milovice, který vznikl spojením TK Milten Milovice, TK Orel Praha a TK Spoje Praha. Byli jsme dlouhodobě pořada­telem skupinové i finálové fáze tenisové extraligy.

Náš tým poprvé v tenisové extralize působil v roce 2012, kdy skončil na 5. místě po těsném boji s pražskou Spartou. Stejné umístění jsme zopakovali i v roce 2014 a 2015, v roce 2013 jsme obsadili 7. příčku. Bronzovou příčku jsme pak ještě jednou zo­pakovali, poté jsme byli vždy účastníkem semifinálových skupin. V letošním roce budeme spoléhat především na naše svěřence, kteří se celoročně připravují v našem areálu TK Spoje Praha, který nabízí nadstandartní zázemí a pořádáme v něm spousta národních i mezinárodních akcí, jako je juniorská šňůra pražské Wilson Junior Tour, juniorský turnaj první kategorie ITF, turnaje ITF mužů a žen či ATP Challenger. Spoléháme především na ženskou část, kdy nás budou reprezentovat hráčky Miriam Ko­lodziejová či Jesika Malečková, členkou týmu je i 19. hráčka světa Ekaterina Alexandrova. Mezi chlapci budeme spoléhat na dravé mládí jako je Petr Nouza, Matěj Vocel, Jiří Jeníček a další elity svých ročníků. Chceme se probojovat opět do semifinálové sku­piny a tam potrápit favority, třeba i příjemně překvapit.

Děkujeme všem podporovatelům našeho klubu, především společnosti RPM, která je naším generálním partnerem. Přejeme hodně štěstí všem klubům, vyrovnané napínavé zápasy na vysoké úrovni a férový průběh.

Tým RPM Spoje Praha spolu s Vojtěchem Fléglem, kapitány a trenéry týmu Davidem Škochem, Danielem Lustigem a Petrem Kralertem a majitelem společnosti RPM Jiřím Jeníčkem.

SOUPISKA – Muži:
Nouza Petr, Kodat Toby, Hanwen Li, Vocel Matěj, Jeníček Jiří, Langmajer Dominik, Middelkoop Matwe, Jebavý Roman, Fáček Jan.

SOUPISKA – Ženy:
Alexandrova Ekaterina, Malečková Jesika, Kolodziejová Miriam, Gadient Nicole, Vlčková Karolína, Nová Andrea.Extraliga 2021

V extralize jsme obhájili loňské umístění

    Letošní ročník začal 12.prosince, náš tým odehrál své předkolo a základní skupinu v hale TK Sparty Praha, v pražské Stromovce. V předkole byl soupeřem výběr Severočeské Tenisové. Stejně jako náš tým, tak i soupeři ze severu vsadili na své hráče a neměli žádné zahraniční posily. Bylo vidět, že náš tým je ten zkušenější. Ačkoliv některé zápasy měly vyrovnaný průběh, všechny se překlopily na naši stranu a po výhře 8:0 jsme se mohli těšit na pražské soupeře, na I.ČLTK Praha a domácí Spartu.

    Po odpočinkovém dni se proti našim tenistům postavili ti z pražské Štvanice. Ta o den dříve prohrála derby se Spartou. Tým ČLTK bojoval s početnou marodkou, ale povolaný náhradník Lukáš Velík získal úvodní bod, když si poradil s Jirkou Jeníčkem. V třísetové bitvě se nedařilo ani Jesice Malečkové, když po obratu v prvním setu druhý a třetí proti mladé Bartůňkové nezvládla. Výkon Ekateriny Alexandrové proti Tereze Martincové byl žalostný. Za tým se bojuje jinak, to by vítězka BJK Cupu mohla vědět. Chyběl kousek, aby Duda zdolal Šátrala, ale dvojchyba za stavu 4:5 v tiebreaku třetí sady byla velmi laciná. Vítězně ze svých duelů vzešli Matěj Vocel, pokořil Paulsona, a také Petr Nouza, který si vyšlápnul na 116. hráče světa Norberta Gomboše. Stav 2:4 po dvouhrách nebyl beznadějný, ale Štvanice nenechala nic náhodě, do čtyřhry nasadil kapitán Vaníček Terezu Martincovou s Markétou Vondroušovou, a to na naší dvojici Malečkovou s Vlčkovou byl neřešitelný úkol.

    Proti domácí Spartě dostaly v dívkách důvěru Andrea Nová a Karolína Vlčková. Ačkoliv zásadní výsledek neurvaly, byly to pro ně cenné zkušenosti. Stejně tak i pro ostatní, kteří nevyšli z duelu vítězně, jediným byl Matěj Vocel, který vyhrál nad Vrbenským 2:0 na sety. Po dvou prohrách ve skupině jsme tak obsadili dělené páté místo, což nás opět zařazuje do předkola na příští sezonu. Děkuji všem členům týmům za tuto reprezentaci!


PARTNEŘI

Adresa

Na Balkáně 990/21A
Praha 3, 130 00

Telefon

RECEPCE
+420-737 303 003

Sociální sítě

© Copyright 2024 Tenisový areál TJ Spoje - All Rights Reserved
Nastavení sledování Cookies